kosmetyki naturalne ARRIA


www.apiterapia-forum.pl

 
 

Kosmetyki naturalne ARRIA

Pyłek kwiatowy - nowe możliwości w rewitalizacji skóry

Laboratorium Bio-Farmaceutyczne kierowane przez profesora Ryszarda Czarneckiego jest jedyną Firmą oferującą kosmetyki oparte na bazie ekstraktów z pszczelich pyłków kwiatowych, których technologia ekstrakcji strzeżona jest patentem Urzędu Patentowego RP. Niekwestionowanym sukcesem firmy produkującej bio-kosmetyki ARRIA było opracowanie po raz pierwszy w Polsce ekstrakcji i stabilizacji składników pyłku kwiatowego co pozwoliło uniknąć niekorzystnego wpływu procesów chemicznych na naturalne właściwości biologiczne wszystkich aktywnych substancji zawartych w pyłku kwiatowym.

Laboratorium Bio-Farmaceutyczne jako pierwsze na polskim rynku producentów kosmetyków zastosowało biokompleks wyciągów z pyłków kwiatowych w kremach, śmietankach, mleczkach, tonikach, w odżywkach do włosów i szamponach. Tej recepturze Laboratorium niezmiennie hołduje do dzisiaj, bo przecież nie sposób nie docenić walorów biokompleksu zawartego w pyłkach kwiatowych w pielęgnacji skóry czy włosów, które ożywiane są nie tylko na całej długości ale również niejako "od środka". Serię biokosmetyków ARRIA stworzył prof. dr hab. Ryszard Czarnecki z Collegium Medicum UJ w Krakowie. Po długotrwałych badaniach i konsultacjach dermatologicznych powstały kosmetyki o wyjątkowej skuteczności i łagodnym działaniu.

Ekstrakty z pyłku kwiatowego (wodne, lipidowe, liofilizowane, dializowane) zawierają zaskakująco obfity skład m.in.: nukleotydy (DNA, RNA), bioflawonoidy, białka, aminokwasy wszystkich grup, witaminy, betakaroten, enzymy roślinne, fitosterole, mikro - i makroelementy oraz czynniki wzrostu. Tak bogaty skład ekstraktów z pyłków kwiatowych powoduje, że stanowią one niepowtarzalny w biologii kompleks niezbędny do właściwego przebiegu kluczowych reakcji życiowych skóry.

Przeprowadzone badania naukowe potwierdziły niezwykłe właściwości i przydatność wyciągów z pyłków kwiatowych w procesach odnowy komórkowej i tkankowej. Badania te wykazały, że wyciągi z pyłków kwiatowych: zwiększają obficie zawartość nukleotydów (DNA, RNA), normalizują utlenianie aerobowe oraz nasilają aktywność oksydazy cytochromowej. Wykazują działanie cytoprotekcyjne i przeciwzapalne oraz wzmagają wybitnie podziały komórkowe (mitozy). Indukują powstawanie pobudzonych fibroblastów czynnych w produkcji kolagenu oraz hamują zmiany miażdżycowe w rejonie naczyń krwionośnych skóry z równoczesnym nasileniem aktywności fibrynolitycznej.

Każdy kosmetyk z serii ARRIA posiada skład dostosowany do określonego typu cery. Kosmetyki ARRIA można stosować od wczesnych lat życia, przez okres młodości do dojrzałej kobiecości, po wiek późniejszy. Biokosmetyki ARRIA poprawiają ukrwienie skóry i działają wzmacniająco na naczynia włosowate, przywracają skórze jej naturalną równowagę oraz zwiększają zdolność skóry do zachowania naturalnego poziomu wilgotności. Stymulują i regulują przemianę materii, tworzenie się nowych komórek i regenerację naskórka (wzrost mitoz komórkowych o ponad 100 % ).

Kwasy nukleinowe (DNA) to jedna z rewelacji na rynku kosmetycznym wykorzystywana do produkcji kosmetyków przeciwstarzeniowych. Kwasy nukleinowe (DNA) wyizolowane z pyłków kwiatowych cechują się olbrzymią tendencją do podziałów, przyspieszają zatem odnowę komórek skóry, usprawniają słabnący metabolizm oraz tonizują nadmiernie podrażnioną skórę. Skóra bardziej odżywiona i pobudzona oraz bardzo silnie nawilżona staje się optymalnie elastyczna i jędrna, lepiej unaczyniona, poprawia się jej ogólny wygląd a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu.

Z punktu widzenia kosmetyki na uwagę zasługują czynniki wzrostowe obecne w ekstraktach z pyłków kwiatowych. Odpowiadają one w biokosmetykach ARRIA za takie funkcje skóry jak synteza kolagenu, odnowa starzejącego się naskórka oraz wszystkie procesy naprawcze związane z wiekiem. Biokosmetyki ARRIA może uzywać każdy bez względu na wiek i płeć w tym także dzieci oraz osoby starsze. Stosowanie serii hypoalergicznych kosmetyków ARRIA nie naraża skóry na niebezpieczeństwo jakichkolwiek podrażnień. Biokosmetyki ARRIA polecane są przez lekarzy dermatologów osobom z wszelkiego rodzaju alergiami skóry. Są nie uczulające, ponieważ nie zawierają lanoliny i jej pochodnych, a także pozbawione są substancji barwnikowych. Posiadają odpowiedni dla skóry współczynnik pH 5,5.

Rzeczywistą wartość biokosmetyków ARRIA dla codziennej, kompleksowej pielęgnacji ciała doceniło Jury Polskiego Komitetu Zielarskiego przyznając im dyplom oraz znak "NAJLEPSZY PRODUKT".

Z wyrazami szacunku, Prof. dr hab. Ryszard Czarnecki

 
 
ARRIA Laboratorium Bio-Farmaceutyczne im. prof. Czarneckiego, 32-340 Wolbrom, ul. Boczna 5, tel. 505 993 811, tel. 882 672 546 kontakt